Prezent dla kawosza - jaki wybrać?

Niebanalny, zabawny, a przede wszystkim trafiony – taki powinien być każdy prezent. Jak sprawić, by osoba obdarowywana poczuła się wyjątkowo, a Ty, jako osoba wręczająca podarunek, była usatysfakcjonowała własnym wyborem? To trudne zadanie. Zwłaszcza jeśli osoba, której planujesz wręczyć coś niepowtarzalnego, jest miłośnikiem kawy.

Kawa – prezent oczywisty?

Naturalnie, to byłaby najprostsza odpowiedź na postawione w tytule tego tekstu pytanie. Na rynku dostępnych jest ponad 100 gatunków kaw. Palarnie oferują swoim klientom jej dwie najpopularniejsze odmiany: arabikę (Coffea Arabica) i robustę (Coffea Canephora). Każdy prawdziwy koneser napojów kawowych odróżni te dwa odmienne smaki i zadecyduje, jakiej klasy miłośnikiem kawy zostanie. Jako że ziarna arabiki uznaje się za gatunek o lepszych walorach smakowych, warto odpowiednio wcześniej poznać gust kawosza i jego ulubiony profil sensoryczny. Ważne jest to, by wybierając prezent dla wielbiciela kawy, sprostać jego dotychczasowym oczekiwaniom lub – wręcz przeciwnie – pozytywnie go zaskoczyć. Smak naparu w filiżance może być bowiem dla niego wartością stałą, niezmienną, którą celebruje każdego dnia, ale może stanowić także intrygującą niespodziankę, niecodzienną nowość. Chcąc poznać różnorodność cenionych aromatów i smaków kaw, zapoznaj się z ofertą jednego z poznańskich sklepów (ŚwieżoPalona.pl).

Akcesoria do parzenia kawy – prezent praktyczny?

Kawiarki, drippery i młynki to, obok Chemexu czy AreoPressu, jedne z podstawowych narzędzi profesjonalnego baristy. Współczesny trend stanowiący obecnie o rozwoju kultury picia kawy spowodował jednak rozpowszechnienie tego zwyczaju wśród osób, które jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu nie posiadały bogatego doświadczenia w tym zakresie. Dziś wielu z nich to miłośnicy wyselekcjonowanych gatunków kawy, którzy w sposób niemalże profesjonalny przygotowują ceniony napar z ulubionych ziaren. Idealny prezent dla wielbiciela kawy typu wysokogatunkowej, tzw. kawy speciality, musi być praktyczny, wielozadaniowy i funkcjonalny. Sprawdzą się w tej roli nie tylko wspomniane wcześniej profesjonalne akcesoria baristyczne, ale także wszelkiego rodzaju spieniacze i dzbanki do mleka, tampery czy elektroniczne wagi do kawy.

Książka – uniwersalny prezent dla miłośnika kawy?

O tym, dlaczego książka to prezent dla wielu z nas uniwersalny, napisano wiele. Jeszcze więcej powiedziano na temat czytelnictwa. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy istnieją lektury obowiązkowe, idealne na prezent dla kawosza. Być może wręczony mu podarunek, okaże się tym najbardziej osobistym, stanowiącym odzwierciedlenie jego pasji i zainteresowań. Rynek wydawniczy bowiem obfituje obecnie w liczne tytuły związane z tematyką kawową. Autorzy piszą o rozwoju zjawiska zwanego „kulturą kawy”, o jej plantacjach, metodach uprawy, zbiorach, paleniu i formach parzenia. Katalog nowości wydawniczych, które sprawdzą się w roli prezentu dla wielbiciela kawy, sprawdzisz m.in. na stronie internetowej www.swiezopalona.pl. Oby Twój trafny wybór okazał się dobrą lekturą!